.

1.
Ile kosztuje montaż folii?

Funkcjonuje wiele różnych cen na rynku. Ceny montażu rekomendowane przez Skyfol możesz znaleźć tutaj. Kiedy porównujesz ceny, ważne żebyś wiedział na jaki rodzaj folii patrzysz. Zawsze powinieneś porównywać do siebie folie samochodowe produkowane w tej samej technologi i o takich samych właściwościach. Tutaj możesz znaleźć samochodowe folie okienne sprzedawane na Węgrzech w powiązaniu do siebie. Jeżeli spotkasz się z ceną podejrzenie niższą niż wskazana, jednocześnie z twierdzeniem że folia ma takie same parametry, powinieneś mieć pewne wątpliwości..

2.
Ile zajmuje montaż folii okiennej?

Zwykle zajmuje to od 2 do 4 godzin jednej osobie., żeby zainstalować folię za filarem B. Dokładny potrzebny czas zależy od rodzaju samochodu, techniki montażu i użytego materiału. Montaż folii na przednich bocznych szybach to od 1 do 2 godzin, a na szybie przedniej od 1.5 do 3 godzin.

3.
Czy konieczne jest wyjęcie szyb?

To zależy od instalatora folii. Niektórzy pracują wyjmując szyby, inni nie. Jeżeli instalator ma odpowiednie doświadczenie nie musisz się obawiać wyjęcia szyb. Jeżeli jednak jest to dla ciebie kłopotliwe, wybierz instalatorów, którzy nie używają tej techniki.

4.
Czy mogę poczekać na montaż w warsztacie?

Zasadniczo tak, jednak większość montażystów nie jest rozpraszana przez klientów, którzy czekają na ukończenie pracy w warsztacie. Jednak zalecamy, żeby oczekiwać w poczekalni/biurze, poneważ to rzadkość kiedy montażysta nie czuje się niekomfortowo, kiedy klient rozmawia z nim cały czas i pyta o wyjaśniania w trakcie każdego kroku instalacji.

5.
Jaką gwarancję oferuje Skyfol?

Skyfol i jego licencjonowani montażyści zapewniają 5-letnią gwarancję na folię i jej instalację. Ta gwarancja może być rozszerzona do Dożywotniej Gwarancji poprzez rejestrację online w przypadku serii NT Pro, NT, SHP i HP, co oznacza że Skyfol zapewnia gwarancję wymiany dopóki posiadasz samochód. Gwarancja nie może być przekazana na innego właściciela, ponieważ nie ma pewności że nowy właściciel otrzyma instrukcje użytkowania i konserwacji folii powiązane z gwarancją.

6.
Czy folia zostanie uszkodzona poprzez opuszczanie i podnoszenie okna?

Istnieją drogie folie o niskiej jakości, z kiepską powłoką przeciwko zarysowaniom, lub całkowicie bez niej. Folie okienne Skyfol zawsze posiadają przemysłowe powleczenie zapobiegające zarysowaniom, dlatego przemieszczanie się szyby nie uszkodzi powierzchni folii. Trzeba jednak ostrzec że w niektórych samochodach producenci nie instalują warstwy filcu przy szybach. Nasi montażyści wiedzą które to modele i używają wtedy samoprzylepnego filcu, który zapobiega uszkodzeniom folii.

7.
Gdzie można montować samochodowe folie okienne?

na Węgrzech możesz zamontować samochodowe folie okienne o dowolnym stopniu przyciemnienia na tylnych szybach samochodu (za filarem B). Na szybach przednich (przed filerem B), transmisja światła folii i szyby razem musi wynosić 70%. Folia musi posiadać certyfikat Af, wydawana przez instytucję NKH, certyfikat jakości i nieusuwalny znak z numerem certyfikatu Af.

8.
Czy mogę sam zamontować folię?

Nie zalecamy próbować montowania folii w domu, z kilku powodów. Po pierwsze montaż samochodowych folii okiennych nie jest łatwym procesem, więc najprawdopodobniej efekt będzie kiepski. Po drugie, samemu nie możesz kupić dobrej jakości materiałów. Po trzecie montaż bez certyfikatu jakości jest nielegalny, co skutkuje przeglądem, zleconym przez funkcjonariusza policji i usunięciem folii. Samochody bez stosownych dokumentów nie mogą przejść okresowego badania technicznego.

9.
Jak folia może zostać usunięta?

Usuwanie folii wymaga profesjonalnej wiedzy. Możesz oszczędzić sobie wielu kłopotów, jeżeli zlecisz usunięcie folii profesjonaliście, który posiada niezbędne narzędzia i doświadczenie. Przed usunięciem folii, warstwa kleju może pozostać na szkle, jej wyczyszczenie może wymagać odpowiednich narzędzi. Należy również zwrócić uwagę na tylną szybę z wiązkami odmrażającymi, w niektórych wypadkach (1 na 100), wiązki mogą ulec uszkodzeniu w trakcie usuwania folii. Ma to niestety związek z ich pogarszającą się jakością. Prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia może być ograniczone poprzez użycie pary, jednak nigdy nie można zagwarantować 100% bezpieczeństwa. Musisz zostać o tym poinformowany w warsztacie, przed usuwaniem folii, jednak nikt nie może dać gwarancji na ten technologiczny problem.

10.
Dlaczego istnieją różne serie folii okiennych?

Folie okienne filtrują różne zakresy promieniowania elektromagnetycznego, zależnie od technologii ich produkcji. Istnieją folie filtrujące jedynie światło, takie które przepuszczają wiele światłą jednak zatrzymują wiele ciepła w promieniowaniu podczerwonym, są też takie które filtrują bardzo mocno w obu obszarach. Jakie są opcje? Sprawdź różne serie folii okiennych.

11.
Dlaczego folie okienne są lepsze niż fabrycznie przyciemnione szyby?

Fabrycznie przyciemniane jednowarstwowe szyby są zdolne tylko do dobrego filtrowania w zakresie światła widzialnego, i nie zapewniają żadnej ochrony jeżeli chodzi o promieniowanie podczerwone, które odpowiada za ponad połowę radiantu energii. Problematyczne jest też to że takie okna dostępne są zwykle tylko w jednym odcieniu, który zwykle oznacza transmisję światła na poziomie 20%. Z foliami samochodowymi Skyfol możesz ograniczyć aż do 92% promieniowania podczerwonego i możesz wybierać pomiędzy transmisją światła widzialnego, od całkowitej ciemności (3%) do niewidzialnej (90%). Okna oklejone folią filtrują 99% promieniowania UV – fabrycznie przyciemniane okna nie zbliżają się nawet do tej wartości.

12.
Dlaczego folie okienne są lepsze niż fabrycznie zamontowane zasłonki przeciwsłoneczne?

Zaletą fabrycznych zasłon przeciwsłonecznych jest to że możesz je opuścić kiedy chcesz. Tylko to, dodatkowo zasłony ograniczają widoczność, nie filtrują wydajnie, pozwalają tylko na jeden stopień przyciemnienia i są trzykrotnie droższe niż profesjonalne folie Skyfol chroniące przed ciepłem.

13.
Dlaczego folie okienne są lepsze niż tradycyjne zasłonki przeciwsłoneczne?

To jest skierowane głównie do wszystkich mężczyzn. Czy wam również łamie się serce, kiedy kawałek materiału, powiewa w oknie samochodu? Albo kiedy duża zasłonka jest przyklejona na oknie? Oto kilka powodów żeby zapomnieć o tych technikach:- Folie okienne oferują doskonałą widoczność, w odróżnieniu do kawałka materiału.- Dzieci mogą patrzeć przez folie okienne bez mrużenia oczu lub poparzenia przez słóńce.- Folie okienne są zdolne do wydajnego filtrowania podczerwieni i promieniowania UV, dlatego chronisz je przed tymi rodzajami radiacji.- ..i w końcu, co nie mniej ważne, twój samochód będzie pięniejszy.

14.
Czy folie okienne oznaczają problemy z telefonem komórkowym i odbiorem sygnału GPS?

W wypadku metalizowanych samochodowych folii okiennych może to być problem. Jednak trzeba zaznaczyć że dla metalizowanych barwionych folii okiennych, metaliczna warstwa o 60% transmisji światła aplikowana w procesie produkcji, jest zbyt cienka by mieć wpływ na telefon komórkowy czy odbiór sygnału GPS. To co może sprawiać problem to tylko metalizowane folie, ale takie produkty nie są częścią gamy Skyfol, ze względu na szczegółowe ograniczenia dla folii odblaskowych, zawarte w węgierskim prawie.

15.
Co może zrobić policja jeżeli w moim samochodzie jest folia bez certyfikatów?

W trakcie kontroli drogowej, funkcjonariusz policji może zarekwirować dowód rejestracyjny samochodu, który ma niewłaściwą lub niecertyfikowaną folię na oknach, może też zlecić przymusowe badanie techniczne.

16.
Co może się zdarzyć w trakcie badania technicznego jeżeli mój samochód ma folię bez certyfikatów?

Samochód przejdzie badanie techniczne, jeżeli folia posiada certyfikat Af, dokument certyfikatu jakości i znak pomiędzy folią a szybą. Ponadto transmisja światła musi być zgodna z regulacjami prawnymi.

17.
Czy folia okienne będzie wpływała na prowadzenie przeze mnie samochodu?

Samochodowe folie okienne Skyfol są produkowane przy użyciu krystalicznie przeźroczystego poliestru oraz materiałów klejowych, dlatego nie zaburzają widoczności. Jednakże, jeżeli nigdy nie miałeś folii na szybach swojego samochodu, zalecamy żebyś wybrał folię z co najmniej 15% transmisją światła na początek, ponieważ wyższy stopień przyciemnienia może być uciążliwy w nocy. Jeżeli prowadziłęś już samochód z przyciemnionymi szybami chociaż przez kilka miesięcy, możesz wybrać bezpiecznie nawet 3%.

18.
Co mam zrobić jeżeli nie posiadam certyfikatu jakości?

Taka sytuacja może mieć miejsce kiedy kupujesz używany samochód i poprzedni właściciel nie przekazał ci certyfikatu jakości. Jeżeli w samochodzie zamontowana jest folia Skyfol (na naklejce pomiędzy folią a szybą widoczna jest nasza marka), skontaktuj się z naszą obsługą klienta pod adresem info@skyfol.com, żebyśmy mogli skontaktować się z tobą w sprawie dokumentu certyfikatu jakości.

19.
Co sprawia że samochodowa folia okienna chroni przed ciepłem?

Napływające ciepło ma dwa źródła – światło widzialne i promieniowanie podczerwone. Folie nazywane chroniącymi przed ciepłem filtrują również promieniowanie podczerwone. Stopień ochrony przed ciepłem zależy przede wszystkim na wydajności folii w filtrowaniu promieniowania podczerwonego. Przy takiej samej transmisji światła, folia lepiej filtrująca cały zakres podczerwieni będzie lepiej chroniła przed ciepłem. Seria folii NT Pro jest najlepiej chroniącą przed ciepłem folią marki Skyfol, ze zdolnością do zatrzymywania 92% promieniowania podczerwonego. Również seria Skyfol NT Pro jest profesjonalną folią chroniącą przed ciepłem, z filtrem ponad 60% podczerwieni, Skyfol HP to natomiast podstawowy poziom ochrony przed ciepłem filtrujący ok 45%. Seria Skyfol RS zatrzymuje promieniowanie tylko w zakresie światła widzialnego.

20.
Jak można czyścić folie okienne?

Bardzo istotne jest unikanie drapania, ścierania oraz silnych środków czyszczących. Oczywiście folie Skyfol posiadają przemysłowe powleczenie przeciwko zadrapaniom, ale nie mogą oprzeć się narzędziom które drapią i ścierają powierzchnie. Używaj tradycyjnych środków do czyszczenia szyb, znalezionych w domu oraz miękkiej ściereczki.

21.
Czy wszystkie folie okienne z czasem stają się fioletowe?

Nie. Technologie barwienia nieodpowiednimi pigmentami, jedną warstwą i niewłaściwa charakterystyka filtrów UV, mają tendencje do przechodzenia w fiolet. Takich materiałów nie ma w gamie Skyfol.

22.
Co oznacza Dożywotnia Gwarancja Skyfol?

To w firmie Skyfol, została wprowadzona po raz pierwszy najmocniejsza gwarancja w branży folii okiennych na Węgrzech. Jeżeli wybierzesz dla swojego samochodu folie z serii HP, SHP, NT, NT Pro, oferujemy gwarancję wymiany tak długo, dopóki posiadasz samochód.

23.
Skąd będę wiedział czy punkt montażu jest godny zaufania czy nie?

Najlepiej jeżeli wybierzesz instalatora, który jest rekomendowany przez dużego dystrybutora. Zalecane jest też sprawdzić jak długo dany warsztat aplikuje folię, z iloma samochodami już dana osoba pracowała oraz jak dobrze zorganizowany jest warsztat. Co więcej w 2015 roku Skyfol wprowadził system oceny warsztatów, który pozwala klientowi ocenić instalatora. Punty zebrane w ten sposób są kumulowane i pokazane obok naszych partnerów.

24.
Dlaczego powinienem zaufać jakości Skyfol?

Założyciele marki Skyfol dystrybuują folie okienne od ponad 30 lat, byli pierwszymi którzy weszli na rynek i nieustannie się rozwijają. Folie okienne Skyfol są produkowane przez wiodących producentów folii okiennych w USA i Izraelu, folie Skyfol pozyskiwane są z najlepszych możliwych źródeł.

25.
Dlaczego seria HP / HP PRO jest lepsza niż seria NR?

Folia samochodowa do przyciemniania okien Skyfol z serii HP / HP PRO zawiera cienką metaliczną warstwę, która jest zdolna do filtrowania również promieniowania podczerwonego. W przeciwieństwie do tego seria NR, filtruje tylko światło widzialne. Jej barwienie trzeciej generacji jest jednym z najstabilniejszych na rynku.

26.
Dlaczego kolory folii okiennych są stabilne?

Stabilność kolorów samochodowych folii okiennych jest po prostu determinowana przez technikę barwienia, warstwy znajdujące się w strukturze folii oraz jakość zawartych filtrów UV. Ważne żeby wiedzieć, że z upływem czasu każda głęboko barwiona folia okienna zblednie, jednak stopień blednięcia jest niezauważalny w przypadku produktów o wysokiej jakości. Wszystkie samochodowe folie okienne Skyfol są wielowarstwowe, zawierają nieorganiczne cząstki filtrów UV i są wyprodukowane przy użyciu technologi głębokiego barwienia trzeciej lub czwartej generacji z użyciem pigmentów odpornych na UV.

27.
Jakie dokumenty otrzymam po aplikacji folii?

Po tym jak folia zostanie zainstalowana w twoim samochodzie, licencjonowany instalator Skyfol wręczy ci dokument certyfikatu jakości z hologramem bezpieczeństw. Dzięki swojemu praktycznemu rozmiarowi, możesz zawsze mieć certyfikat ze sobą.